Dayco 5L420
5L420 UTILITY V-BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042847 |
| Product line | 5L420 FHP |
| Match type | Cross-referenced |
Specifications (via 5L420)
| Profile | 5L (fhp) |
| Top width | 16.7 mm |
| Depth | 9.5 mm |
| Length | 42" (1066.8 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |