Dayco 5L360
5L360 UTILITY V-BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20034456 |
| Product line | 85360 Instapower Lawn & Garden Belt |
| Match type | Cross-referenced |
Specifications (via 5L360)
| Profile | 5L (fhp) |
| Top width | 16.7 mm |
| Depth | 9.5 mm |
| Length | 36" (914.4 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |