Dayco 5L280
5L280 UTILITY V-BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042833 |
| Product line | 5L280 FHP |
| Match type | Cross-referenced |
Specifications (via 5L280)
| Profile | 5L (fhp) |
| Top width | 16.7 mm |
| Depth | 9.5 mm |
| Length | 28" (711.2 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |