Dayco 4L500
4L500 UTILITY V-BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20034392 |
| Product line | 84500 Instapower Lawn & Garden Belt |
| Match type | Cross-referenced |
Specifications (via 4L500)
| Profile | 4L (fhp) |
| Top width | 12.7 mm |
| Depth | 7.9 mm |
| Length | 50" (1270 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |