Dayco 4L490
4L490 UTILITY V-BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20034391 |
| Product line | 84490 Instapower Lawn & Garden Belt |
| Match type | Cross-referenced |
Specifications (via 4L490)
| Profile | 4L (fhp) |
| Top width | 12.7 mm |
| Depth | 7.9 mm |
| Length | 49" (1244.6 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |