Dayco 4L470
4L470 UTILITY V-BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042775 |
| Product line | 4L470 FHP |
| Match type | Cross-referenced |
Specifications (via 4L470)
| Profile | 4L (fhp) |
| Top width | 12.7 mm |
| Depth | 7.9 mm |
| Length | 47" (1193.8 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |