Dayco 4L440
4L440 UTILITY V-BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20034384 |
| Product line | 84440 Instapower Lawn & Garden Belt |
| Match type | Cross-referenced |
Specifications (via 4L440)
| Profile | 4L (fhp) |
| Top width | 12.7 mm |
| Depth | 7.9 mm |
| Length | 44" (1117.6 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |