Dayco 4L420
4L420 UTILITY V-BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042770 |
| Product line | 4L420 FHP |
| Match type | Cross-referenced |
Specifications (via 4L420)
| Profile | 4L (fhp) |
| Top width | 12.7 mm |
| Depth | 7.9 mm |
| Length | 42" (1066.8 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |