Dayco 4L230
4L230 UTILITY V-BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042749 |
| Product line | 4L230 FHP |
| Match type | Cross-referenced |
Specifications (via 4L230)
| Profile | 4L (fhp) |
| Top width | 12.7 mm |
| Depth | 7.9 mm |
| Length | 23" (584.2 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |