Dayco 3VX900
3VX900 INDSTRL V-BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042507 |
| Product line | 3VX900 HY-T WEDGE |
| Match type | Cross-referenced |
Specifications (via 3VX900)
| Profile | 3VX (narrow) |
| Top width | 9.5 mm |
| Depth | 8 mm |
| Length | 90" (2286 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |