Dayco 3VX1000
3VX1000 INDSTRL V-BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042509 |
| Product line | 3VX1000 HY-T WEDGE |
| Match type | Cross-referenced |
Specifications (via 3VX1000)
| Profile | 3VX (narrow) |
| Top width | 9.5 mm |
| Depth | 8 mm |
| Length | 100" (2540 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |