Dayco 3V450
3V450 SP WEDGE-REP
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042535 |
| Product line | 3V450 HY-T WEDGE |
| Match type | Cross-referenced |
Specifications (via 3V450)
| Profile | 3V (narrow) |
| Top width | 9.5 mm |
| Depth | 8 mm |
| Length | 45" (1143 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |