Dayco 3V300
3V300 SP WEDGE-REP
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042528 |
| Product line | 3V300 HY-T WEDGE |
| Match type | Cross-referenced |
Specifications (via 3V300)
| Profile | 3V (narrow) |
| Top width | 9.5 mm |
| Depth | 8 mm |
| Length | 30" (762 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |