Carlisle CX98
CX98 CARLISLE COG BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20196244 |
| Product line | C98 HY-T PLUS |
| Match type | Alternative equivalent |
Engineering note: NONCOGGED VS COGGED
Specifications (via CX98)
| Profile | CX (classical) |
| Top width | 22 mm |
| Depth | 14 mm |
| Length | 98" (2489.2 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |