Carlisle CX90
CX90 CARLISLE COG BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20039656 |
| Product line | CX90 TORQUE-FLEX |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via CX90)
| Profile | CX (classical) |
| Top width | 22 mm |
| Depth | 14 mm |
| Length | 90" (2286 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |