Carlisle CX78
CX78 CARLISLE COG BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20039653 |
| Product line | CX78 TORQUE-FLEX |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via CX78)
| Profile | CX (classical) |
| Top width | 22 mm |
| Depth | 14 mm |
| Length | 78" (1981.2 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |