Carlisle CX124
CX124 CARLISLE COG BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042226 |
| Product line | C124 HY-T PLUS |
| Match type | Alternative equivalent |
Engineering note: NONCOGGED VS COGGED
Specifications (via CX124)
| Profile | CX (classical) |
| Top width | 22 mm |
| Depth | 14 mm |
| Length | 124" (3149.6 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |