Carlisle CX112
CX112 CARLISLE COG BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20039663 |
| Product line | CX112 TORQUE-FLEX |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via CX112)
| Profile | CX (classical) |
| Top width | 22 mm |
| Depth | 14 mm |
| Length | 112" (2844.8 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |