Carlisle CX109
CX109 CARLISLE COG BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20039661 |
| Product line | CX109 TORQUE-FLEX |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via CX109)
| Profile | CX (classical) |
| Top width | 22 mm |
| Depth | 14 mm |
| Length | 109" (2768.6 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |