Carlisle CX106
CX106 CARLISLE COG BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042216 |
| Product line | C106 HY-T PLUS |
| Match type | Alternative equivalent |
Engineering note: NONCOGGED VS COGGED
Specifications (via CX106)
| Profile | CX (classical) |
| Top width | 22 mm |
| Depth | 14 mm |
| Length | 106" (2692.4 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |