Carlisle CX103
CX103 CARLISLE COG BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20196246 |
| Product line | C103 HY-T PLUS |
| Match type | Alternative equivalent |
Engineering note: NONCOGGED VS COGGED
Specifications (via CX103)
| Profile | CX (classical) |
| Top width | 22 mm |
| Depth | 14 mm |
| Length | 103" (2616.2 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |