Carlisle C124
C124 SUPER II
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042226 |
| Product line | C124 HY-T PLUS |
| Match type | Alternative equivalent |
Engineering note: CARLISLE IS A CENTER CORD CONSTRUCTION HY-T PLUS IS A BETTER PERFORMING BELT
Specifications (via C124)
| Profile | C (classical) |
| Top width | 22 mm |
| Depth | 14 mm |
| Length | 124" (3149.6 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |