Carlisle C112
C112 SUPER II
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042220 |
| Product line | C112 HY-T PLUS |
| Match type | Alternative equivalent |
Engineering note: CARLISLE IS A CENTER CORD CONSTRUCTION HY-T PLUS IS A BETTER PERFORMING BELT
Specifications (via C112)
| Profile | C (classical) |
| Top width | 22 mm |
| Depth | 14 mm |
| Length | 112" (2844.8 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |