Carlisle C111
C111 SUPER II
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20855992 |
| Product line | C111 HY-T PLUS QTE |
| Match type | Alternative equivalent |
Engineering note: CARLISLE IS A CENTER CORD CONSTRUCTION HY-T PLUS IS A BETTER PERFORMING BELT
Specifications (via C111)
| Profile | C (classical) |
| Top width | 22 mm |
| Depth | 14 mm |
| Length | 111" (2819.4 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |