Carlisle BX92
BX92 CARLISLE COG BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20039605 |
| Product line | BX92 TORQUE-FLEX |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via BX92)
| Profile | BX (classical) |
| Top width | 17 mm |
| Depth | 11 mm |
| Length | 92" (2336.8 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |