Carlisle BX76
BX76 CARLISLE COG BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20039589 |
| Product line | BX76 TORQUE-FLEX |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via BX76)
| Profile | BX (classical) |
| Top width | 17 mm |
| Depth | 11 mm |
| Length | 76" (1930.4 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |