Carlisle BX65
BX65 CARLISLE COG BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20039578 |
| Product line | BX65 TORQUE-FLEX |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via BX65)
| Profile | BX (classical) |
| Top width | 17 mm |
| Depth | 11 mm |
| Length | 65" (1651 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |