Carlisle BX52
BX52 CARLISLE COG BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20039565 |
| Product line | BX52 TORQUE-FLEX |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via BX52)
| Profile | BX (classical) |
| Top width | 17 mm |
| Depth | 11 mm |
| Length | 52" (1320.8 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |