Carlisle BX48
BX48 CARLISLE COG BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20039561 |
| Product line | BX48 TORQUE-FLEX |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via BX48)
| Profile | BX (classical) |
| Top width | 17 mm |
| Depth | 11 mm |
| Length | 48" (1219.2 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |