Carlisle BX47
BX47 CARLISLE COG BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20039560 |
| Product line | BX47 TORQUE-FLEX |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via BX47)
| Profile | BX (classical) |
| Top width | 17 mm |
| Depth | 11 mm |
| Length | 47" (1193.8 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |