Carlisle BX42
BX42 CARLISLE COG BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20039555 |
| Product line | BX42 TORQUE-FLEX |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via BX42)
| Profile | BX (classical) |
| Top width | 17 mm |
| Depth | 11 mm |
| Length | 42" (1066.8 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |