Carlisle BX33
BX33 CARLISLE COG BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20097021 |
| Product line | BX33 TORQUE-FLEX |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via BX33)
| Profile | BX (classical) |
| Top width | 17 mm |
| Depth | 11 mm |
| Length | 33" (838.2 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |