Carlisle BX29
BX29 CARLISLE COG BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20084362 |
| Product line | CTSPL BX29 TORQUE-FLEX |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via BX29)
| Profile | BX (classical) |
| Top width | 17 mm |
| Depth | 11 mm |
| Length | 29" (736.6 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |