Carlisle BX26
BX26 CARLISLE COG BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20084361 |
| Product line | CTSPL BX26 |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via BX26)
| Profile | BX (classical) |
| Top width | 17 mm |
| Depth | 11 mm |
| Length | 26" (660.4 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |