Carlisle BX123
BX123 CARLISLE COG BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20039624 |
| Product line | BX123 TORQUE-FLEX |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via BX123)
| Profile | BX (classical) |
| Top width | 17 mm |
| Depth | 11 mm |
| Length | 123" (3124.2 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |