Carlisle BX120
BX120 CARLISLE COG BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20039623 |
| Product line | BX120 TORQUE-FLEX |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via BX120)
| Profile | BX (classical) |
| Top width | 17 mm |
| Depth | 11 mm |
| Length | 120" (3048 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |