Carlisle B66
B66 SUPER II
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042084 |
| Product line | B66 HY-T PLUS |
| Match type | Alternative equivalent |
Engineering note: CARLISLE IS A CENTER CORD CONSTRUCTION HY-T PLUS IS A BETTER PERFORMING BELT
Specifications (via B66)
| Profile | B (classical) |
| Top width | 17 mm |
| Depth | 11 mm |
| Length | 66" (1676.4 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |