Carlisle AX97
AX97 CARLISLE COG BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20039535 |
| Product line | AX97 TORQUE-FLEX |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via AX97)
| Profile | AX (classical) |
| Top width | 13 mm |
| Depth | 8 mm |
| Length | 97" (2463.8 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |