Carlisle AX96
AX96 CARLISLE COG BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20039534 |
| Product line | AX96 TORQUE-FLEX |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via AX96)
| Profile | AX (classical) |
| Top width | 13 mm |
| Depth | 8 mm |
| Length | 96" (2438.4 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |