Carlisle AX87
AX87 CARLISLE COG BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20039526 |
| Product line | AX87 TORQUE-FLEX |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via AX87)
| Profile | AX (classical) |
| Top width | 13 mm |
| Depth | 8 mm |
| Length | 87" (2209.8 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |