Carlisle AX50
AX50 CARLISLE COG BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20039489 |
| Product line | AX50 TORQUE-FLEX |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via AX50)
| Profile | AX (classical) |
| Top width | 13 mm |
| Depth | 8 mm |
| Length | 50" (1270 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |