Carlisle AX37
AX37 CARLISLE COG BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20039476 |
| Product line | AX37 TORQUE-FLEX |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via AX37)
| Profile | AX (classical) |
| Top width | 13 mm |
| Depth | 8 mm |
| Length | 37" (939.8 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |