Carlisle AX26
AX26 CARLISLE COG BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20039465 |
| Product line | AX26 TORQUE-FLEX |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via AX26)
| Profile | AX (classical) |
| Top width | 13 mm |
| Depth | 8 mm |
| Length | 26" (660.4 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |