Carlisle AX20
AX20 CARLISLE COG BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20041945 |
| Product line | A20 HY-T PLUS |
| Match type | Alternative equivalent |
Engineering note: NONCOGGED VS COGGED
Specifications (via AX20)
| Profile | AX (classical) |
| Top width | 13 mm |
| Depth | 8 mm |
| Length | 20" (508 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |