Carlisle AX112
AX112 CARLISLE COG BELT
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20039541 |
| Product line | AX112 TORQUE-FLEX |
| Match type | Primary equivalent |
Specifications (via AX112)
| Profile | AX (classical) |
| Top width | 13 mm |
| Depth | 8 mm |
| Length | 112" (2844.8 mm) |
| Construction | Notched (cogged) |