Carlisle A81
A81 SUPER II
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042006 |
| Product line | A81 HY-T PLUS |
| Match type | Alternative equivalent |
Engineering note: CARLISLE IS A CENTER CORD CONSTRUCTION HY-T PLUS IS A BETTER PERFORMING BELT
Specifications (via A81)
| Profile | A (classical) |
| Top width | 13 mm |
| Depth | 8 mm |
| Length | 81" (2057.4 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |