Carlisle A75
A75 SUPER II
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042000 |
| Product line | A75 HY-T PLUS |
| Match type | Alternative equivalent |
Engineering note: CARLISLE IS A CENTER CORD CONSTRUCTION HY-T PLUS IS A BETTER PERFORMING BELT
Specifications (via A75)
| Profile | A (classical) |
| Top width | 13 mm |
| Depth | 8 mm |
| Length | 75" (1905 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |