Carlisle A63
A63 SUPER II
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20041988 |
| Product line | A63 HY-T PLUS |
| Match type | Alternative equivalent |
Engineering note: CARLISLE IS A CENTER CORD CONSTRUCTION HY-T PLUS IS A BETTER PERFORMING BELT
Specifications (via A63)
| Profile | A (classical) |
| Top width | 13 mm |
| Depth | 8 mm |
| Length | 63" (1600.2 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |