Carlisle A51
A51 SUPER II
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20041976 |
| Product line | A51 HY-T PLUS |
| Match type | Alternative equivalent |
Engineering note: CARLISLE IS A CENTER CORD CONSTRUCTION HY-T PLUS IS A BETTER PERFORMING BELT
Specifications (via A51)
| Profile | A (classical) |
| Top width | 13 mm |
| Depth | 8 mm |
| Length | 51" (1295.4 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |