Carlisle A136
A136 SUPER II
Continental Equivalent
| Continental SKU | 20042034 |
| Product line | A136 HY-T PLUS |
| Match type | Alternative equivalent |
Engineering note: CARLISLE IS A CENTER CORD CONSTRUCTION HY-T PLUS IS A BETTER PERFORMING BELT
Specifications (via A136)
| Profile | A (classical) |
| Top width | 13 mm |
| Depth | 8 mm |
| Length | 136" (3454.4 mm) |
| Construction | Wrapped (smooth) |